Search Our Site

یکی از مولفه های مهم در رشد و توسعه کشور، توسعه ی همه جانبه ی خدمات بهداشتی و درمانی و بهبود سطح سلامت عمومی است. دستیابی به این مهم، نیازمند مدیریت نظام مند و مبتنی بر دانش روز است. با گسترش مراکز درمانی دولتی و ایجاد مراکز خصوصی به موازات آن ، نیاز به آموزش و بهبود مهارت های مدیریتی جامعه درمانی ( اعم از : پزشکی، پیراپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و خدمات آزمایشگاهی ) ملموس تر گردید.AHLEMP 2017

بر این اساس، با مطالعه، بررسی و تحلیل مسائل، نیازها و خواسته های حوزه ی درمان و جامعه هدف آن، مجموعه سرفصل های آموزشی تحت عنوان “ گردهمایی آموزشی مدیریت اجرایی و رهبری پیشرفته مراکز خدمات درمانی، دارویی و آزمایشگاهی” طراحی و تدوین گردید تا گامی هدفمند و موثر برای افزایش دانش و توان مدیریتی متخصصان و فارغ التحصیلان حوزه ی علوم پزشکی برداشته شود.
ظهور نوآوری ها و پیشرفت سریع فناوری های حوزه بهداشت، درمان و مهندسی پزشکی، ادغام، جداسازی و خصوصی سازی مراکز درمانی، اسپین آف خدمات تخصصی، نوسان تقاضای خدمات، بازپرداخت نامناسب بیمه ها، محدودیت منابع مالی و انسانی، نقش موثر مسائل مالی و اقتصادی در عرصه تصمیم سازی، بوجود آمدن دغدغه های مدیریتی با زمینه های بین رشته ای و ده ها دغدغه ی دیگر، از دغدغه های نوین مدیران مراکز درمانی و چالش های جهانی و ملی این حوزه است؛ لذا عهده دار شدن رهبری و مدیریت کلیدی مراکز بهداشتی و درمانی، نیازمند فراگیری دانش مدون و مرتبط با حوزه های سرمایه گذاری مشترک، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت منابع و آشنایی با مفاهیم مهمی چون روش های درمانی جایگزین، مدیریت فرآیند مراقبت، سامانه های یکپارچه، شبکه های اطلاعات و ارتباطات و ... است. این برنامه آموزشی فشرده، راه حلی اثربخش برای گذار به مدیریت پویا و روزآمد در حوزه درمان و خدمات مرتبط با آن است.این دوره که برای اولین بار در ایران برگزار می گردد در راستای رسیدن به خروجی مطلوب، مبتنی بر مدلی مدرن،کاربردی و تعاملی طراحی و برنامه ریزی شده است. دوره به صورت فشرده طی دو روز برگزار خواهد گردید که آموزش تعاملی با استفاده از تجهیزات و مستندات چندرسانه ای، کارگاه تعاملی بکارگیری مهارت برای ایجاد راه حل، ویدئو پنل و آزمون پایان دوره از برجسته ترین ویژگی های آن است.
با عنایت به تعاملی بودن گردهمایی، ظرفیت دوره محدود (200 نفر) بوده و اولویت با متقاضیانی است که مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده باشند. ضمنا در انتهای دوره، در صورت احراز شرایط، به شرکت کنندگان گواهینامه ی معتبر شرکت در گردهمایی اعطا خواهد گردید.
بهای شرکت در دوره برای هر نفر در ازای استفاده از گردهمایی آموزشی، سرویس پذیرایی صبحانه، ناهار و عصرانه، صدور گواهینامه و بسته های آموزشی و جانبی دوره 1/800/000 تومان است. شایان ذکر است برای شرکت کنندگان مقیم خارج از مشهد، رزرو هتل های 4 و 5 ستاره با شرایط ویژه امکان پذیر است.